Przez ostatnie tygodnie uczniowie Szkół Podstawowych biorący udział w Grze Miejskiej 2016 „WIEDZIEĆ, UMIEĆ, CHCIEĆ” zmagali się z szeregiem zadań przygotowanych w pierwszy etapie Gry.


Pierwsze zadanie –  typu „Kto pierwszy ten lepszy” –  polegało na jak najszybszym udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na zadane pytania. Liczył się tutaj zatem zarówno czas dostarczenia odpowiedzi, jak również konieczność udzielenia odpowiedzi prawidłowych i pełnych.

 


 

Kolejnym wyzwaniem było dla uczniów przedstawienie kultury, zwyczajów, symbolów wybranego przez drużynę Państwa należącego do Unii Europejskiej. Można to było zrobić za pomocą filmu, prezentacji multimedialnej bądź plakatu. Jak się okazało, koncepcje na wykonanie zadania były przeróżne. Jedno jest pewne, niektóre drużyny włożyło w te prace bardzo dużo czasu i serca. Co zostało oczywiście docenione.

 


Nie mniej ciekawym było zadanie, polegające na utworzeniu nowej wersji motta Unii Europejskiej, które powinno nawiązywać do charakterystyki i celów działania UE. Oczywiście najbardziej premiowane były pomysłowość i kreatywność. I ponownie nie zawiedliśmy się, bowiem uczniowie po raz kolejny zaskoczyli nas swoimi pomysłami i wykonaniem.


 

Zadanie numer 4, podobnie jak pierwsze, także wiązało się z udzieleniem odpowiedzi na pytania dotyczące Unii Europejskiej i państw do niej należących. W tym zadaniu drużyny mogły zatem udowodnić, że w konkurencjach na czas nie mają sobie równych lub nadrobić stracone punkty i dogonić konkurencję.


 

Ostatnie zadanie pierwszego etapu także odnosiło się do pomysłowości uczestników Gry. Zadaniem uczniów było bowiem stworzenie nowego stroju dla maskotki Unii Europejskiej – SYRIUSZA. Wykonanie oraz sposób przedstawienia dowolny (np rysunek, plakat, film, prezentacja itp.). Byliśmy pod wrażeniem i pomysłów i samego wykonania projektów.


 

Po zsumowaniu zdobytych przez wszystkie drużyny punktów z I etapu, miło nam poinformować, że do II etapu Gry Miejskiej 2016 „WIEDZIEĆ, UMIEĆ, CHCIEĆ” zakwalifikowało się aż 7 drużyn. Rywalizacja do samego końca była bardzo emocjonująca!!!

Przedstawiamy zwycięzców wraz z informacją na temat otrzymanych punktów:

Drużyna nr 1 „euroZIOMKI” – 38 punktów

Drużyna nr 4 „Uniaki” – 33 punkty

Drużyna nr 11 „SALZIGE” – 31 punktów

Drużyna nr 2 „EuroArmia” – 25 punktów

Drużyna nr 3 „Młodzi Europejczycy” – 25 punktów

Drużyna nr 6 „FACHOWCY HOFFMANOWCY” – 25 punktów

Drużyna nr 12 „SIEDEMNASTKA” – 25 punktów

Finał Gry Miejskiej 2016 „WIEDZIEĆ, CHCIEĆ, UMIEĆ” zaplanowany został na dzień 31.05.2016 – wtorek.