W okresie od września do października 2014r. Fundacja wspólnie z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct Tarnów była organizatorem Gry miejskiej „Ulicami Tarnowa do Europy” adresowanej do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa.

Tematem przewodnim tegorocznej Gry miejskiej były zmiany zachodzące w naszym regionie.

Cel podjętej inicjatywy sprowadza się do popularyzacji wiedzy na temat Unii Europejskiej i państw do niej należących, poszerzania wiedzy o Unii Europejskiej oraz propagowania drużynowego, aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Gra odbywała się w dwóch etapach:

I etap – eliminacje, podczas którego uczestnicy zmagali się z wieloma zadaniami, jak np. rozwiązywanie zadań, odpowiadanie na pytania, przygotowywanie demotywatorów, memów czy filmików, gdzie wykazali się zaskakująca pomysłowością i  kreatywnością. Wszystkie zadania pierwszego etapu  ukazywały się na profilu Europe Direct – Tarnów na facebook’u dzięki czemu każdy miał możliwość śledzenia przebiegu gry, a nawet pomagania – poprzez głosowanie – swoim faworytom.

II etap – Gra miejska, która przebiegała ulicami Tarnowa. Na zawodników czekało 5 punktów kontrolnych na terenie miasta. Ich zadaniem było poruszać się po mieście zgodnie z otrzymanymi instrukcjami i rozwiązywać kolejno zadania. Pomimo złej pogody, strug deszczu i olbrzymiego błota wszystkie drużyny dzielnie pokonywały każde następne zadanie.

Po zakończeniu części terenowej gry nastąpiła ocena zadania specjalnego oraz zliczenie wszystkich punktów otrzymanych w trakcie gry. Zwycięskie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody.

Gra miejska to doskonała okazja do zabawy połączonej z poszerzaniem zainteresowań młodzieży tematyką unijną.